Co to jest depilacja laserowa?

Depilacja laserowa jest to usuwanie niepożądanego owłosienia za pomocą wiązki światła lasera. Wiązka wnika głęboko w skórę, niszcząc cebulkę włosa wraz z jej komórkami.  Powtarzanie serii zabiegowej jest konieczne ze względu na to, że laser oddziałuje wyłącznie na włosy znajdujące w fazie wzrostu (anagen). Dwie pozostałe fazy:  przejściowa (katagen) i spoczynku (telogen), nie gwarantują bezpośredniego zniszczenia cebulek .W fazie wzrostu włos jest połączony ze swoją brodawką.  Dzięki umiejscowieniu włosa bezpośrednio w brodawce możliwe jest uszkodzenie mieszka włosowego, przy pomocy wiązki lasera. Usunięcie włosa na stałe polega na zniszczeniu mieszka włosowego wraz ze znajdującą się na jego dnie macierzą i brodawką.

W pozostałych fazach wzrostu (katagen i telogen) włos opuszcza już brodawkę włosową i wypada. W momencie braku kontaktu włosa z brodawką włosową, depilacja laserowa, nie jest skuteczna. W związku z powyższym zabieg depilacji laserowej należy wykonywać w seriach, w odpowiednich odstępach czasu. Przeważnie trzeba wykonać 4/5 zabiegów w odstępach 4/10 tygodni. Większa ilość zabiegów (6-8) jest wymagana w przypadku mężczyzn i młodzieży. Zdarza się również wśród pacjentek cierpiących na hirsutyzm.

Zobacz jak wygląda pierwsza wizyta podczas zabiegu depilacji laserowej

Depilacja Laserowa i inne metody depilacji

Depilacja laserowa jest najskuteczniejszym sposobem na pozbycie się owłosienia. Istnieje wiele innych mniej skutecznych metod depilacji:

  • Golenie
  • Woskowanie
  • Depilacja mechaniczna( depilatory)
  • Pasta cukrowa

Depilację laserową, od wymienionych wyżej metod, odróżnia to, że jej efekty są trwałe, a cebulki bezpowrotnie zniszczone.

Po depilacji laserem Light Sheer Desire włosy nie odrastają

Podczas zabiegu głowica lasera jest przykładana do wcześniej przygotowanej skóry. Emitowana przez laser wiązka punktowego światła jest pochłaniana przez melaninę (barwnik zawarty w cebulkach włosów). Impuls laserowy zamieniony zostaje w wysoką energię termiczną, co powoduje zniszczenie struktur odpowiedzialnych za wzrost włosów. Dzięki temu, nie odrastają.

Dzięki opatentowanej technologii medycznego, dwugłowicowego lasera Light Sheer Desire, zabieg jest bezpieczny i skuteczny. Głowica (mała lub duża) jest dobierana w zależności od potrzeb.

Podsumowanie – depilacja laserowa

Podsumowując depilacja laserowa jest jedyną trwałą metodą usunięcia niechcianego owłosienia. Podczas zabiegu cebulki włosów usuwane są bezpowrotnie. Jedynie depilacja laserowa w porównaniu z innymi metodami daje trwałe efekty. Gwarancją skuteczności jest użyty do zabiegu sprzęt oraz doświadczenie specjalisty wykonującego zabieg. Wiedza i dyscyplina pacjenta oraz stosowanie się do zaleceń również jest niezbędna dla skuteczności depilacji laserowej. W celu uzyskania większej ilości informacji skontaktuj się z nami pod numerem telefonu: 604 34 47 34 lub osobiście w jednym z naszych salonów.

depilacja laserowa twarzy